Harbin Institute of Technology Doktora Burs Programı

-A +A

Merkezi Çin Halk Cumhuriyeti-Pekin’de bulunan üyesi olduğumuz Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Organizasyonu (APSCO), Çin Halk Cumhuriyeti Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) desteğiyle Çin Halk Cumhuriyeti Harbin Institute of Technology (HIT) ile işbirliği yaparak 2018 yılı için için aşağıda belirtilen fakülte ve anadallarda doktora bursları verecektir.

Harbin Institute of Technology  
Fakülte Anadal
School of Astronautics Control Science and Engineering
School of Astronautics Aeronautical And Astronautical Science and Technology
School of Mechanical and Electrical Engineering Manufacturing Engineering of Aerospace Vehicle

 

Program kapsamında sağlanan burs, destekler, kriterler ve ayrıntılı bilgilendirme ilgili program dokümanında yer almaktadır. Başvurular TÜBİTAK UZAY’a yapılacak olup önerilecek adaylar belirlenecektir. Adaylar arasındaki en son değerlendirmeyi APSCO ve HIT yapacaktır. Sağlanan burs ve desteklere ek olarak programa kabul edilen adayların Pekin’e gidiş-dönüş uçak bileti ücreti bir defaya mahsus olmak üzere APSCO tarafından karşılanacaktır.

  1. HIT Doktora Programı Duyurusu
  2. Harbin Şehri Genel Tanıtımı
  3. HIT: Genel Tanıtımı
  4. HIT: Uluslararası Öğrenciler Rehberi
  5. Sağlık Raporu Formu
  6. Başvuru Dokümanları Listesi

 

TÜBİTAK UZAY tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda adaylar APSCO’ya bildirilecek ve yapılacak değerlendirme sonrasında doktora programına 2 kişi kabul edilecektir.

Başvurular ile ilgili tüm belgelerin 23 Mart 2018 tarihine kadar TÜBİTAK UZAY’a posta veya elden ulaştırılması gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonucunda programlara önerilecek adayların belgeleri APSCO’ya TÜBİTAK UZAY tarafından iletilecektir.

07.03.2018