Northwestern Polytechnical University Yüksek Lisans ve Doktora Burs Programları

-A +A

Merkezi Çin Halk Cumhuriyeti-Pekin’de bulunan üyesi olduğumuz Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Organizasyonu (APSCO), Çin Halk Cumhuriyeti Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) desteğiyle Çin Halk Cumhuriyeti Northwestern Polytechnical University (NPU) ile işbirliği yaparak 2018 yılı için aşağıda belirtilen fakülte ve anadallarda yüksek lisans ve doktora bursları verecektir.

Northwestern Polytechnical University
Fakülte Anadal
School of Astronautics Navigation, Guidance and Control
School of Astronautics Aeronautical and Astronautical Science and Technology
School of Power and Energy Aeronautical and Astronautical Science and Technology

 

 

 

 

 

Program kapsamında sağlanan burs, destekler, kriterler ve ayrıntılı bilgilendirme ilgili program dokümanında yer almaktadır. Başvurular TÜBİTAK UZAY’a yapılacak olup önerilecek adaylar belirlenecektir. Adaylar arasındaki en son değerlendirmeyi APSCO ve NPU yapacaktır. Sağlanan burs ve desteklere ek olarak programa kabul edilen adayların Pekin’e gidiş-dönüş uçak bileti ücreti bir defaya mahsus olmak üzere APSCO tarafından karşılanacaktır.

  1. NPU Doktora Programı
  2. NPU Yüksek Lisans Programı
  3. Xi’an Şehri Genel Tanıtımı
  4. NPU: Genel Tanıtımı
  5. NPU: Uluslararası Öğrenciler Rehberi
  6. Sağlık Raporu Formu
  7. Başvuru Dokümanları Listesi

TÜBİTAK UZAY tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda adaylar APSCO’ya bildirilecek ve yapılacak değerlendirme sonrasında yüksek lisans ve doktora programlarına 2’şer kişi, toplamda 4 kişi kabul edilecektir.

Başvurular ile ilgili tüm belgelerin 23 Mart 2018 tarihine kadar TÜBİTAK UZAY’a posta veya elden ulaştırılması gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonucunda programlara önerilecek adayların belgeleri APSCO’ya TÜBİTAK UZAY tarafından iletilecektir. sss

 

07.03.2018