APSCO 2018 Yüksek Lisans ve Doktora Burs Programları

Bu Haberi Paylaş

Merkezi Çin Halk Cumhuriyeti-Pekin’de bulunan üyesi olduğumuz Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Organizasyonu (APSCO), Çin Hükümeti Burs Programı aracılığıyla 2018 yılı için yüksek lisans ve doktora bursları verecektir.

APSCO ve Pekin’de bulunan Beihang Üniversitesi arasında yapılan anlaşma kapsamında 2018 yılı için Küresel Uydu Seyrüsefer Sistemi (GNSS), Mikro-Uydu Teknolojileri, Uzaktan Algılama & Coğrafi Bilgi Sistemleri (RS&GIS), Uzay Hukuku ve Politikaları alanlarında Yüksek Lisans Programları (MASTA) ve Uzay Teknolojileri Uygulamaları konusunda Doktora Programı (DOCSTA) açılmıştır.

Her bir program kapsamında sağlanan burs, destekler, kriterler ve ayrıntılı bilgilendirme ilgili program dokümanında yer almaktadır. Başvurular TÜBİTAK UZAY’a yapılacak olup önerilecek adaylar belirlenecektir. Adaylar arasındaki en son değerlendirmeyi APSCO ve Beihang Üniversitesi yapacaktır. Sağlanan burs ve desteklere ek olarak programa kabul edilen adayların Pekin’e gidiş-dönüş uçak bileti ücreti bir defaya mahsus olmak üzere APSCO tarafından karşılanacaktır.

  1. Uzay Teknolojileri Uygulamaları Doktora Programı (DOCSTA)
  2. Yüksek Lisans Programları (MASTA)
  3. Sağlık Raporu Formu
  4. Başvuru Dokümanları Listesi
  5. APSCO Bursları Tanıtım Posteri

TÜBİTAK UZAY tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda MASTA’nın GNSS, RS&GIS ile Uzay Hukuku ve Politikaları alanlarından her biri için ikişer aday bildirilecek, birer kişi programa kabul edilecektir. Mikro Uydu Teknolojileri konusunda ise TÜBİTAK UZAY tarafından üç aday bildirilecek ve yapılacak değerlendirme sonrasında programa iki kişi kabul edilecektir. DOCSTA programı için iki aday TÜBİTAK UZAY tarafından önerilecek olup bir kişi kabul edilecektir.

Başvurular ile ilgili tüm belgelerin 23 Şubat 2018 tarihine kadar TÜBİTAK UZAY’a posta yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. Yapılacak değerlendirme sonucunda programlara önerilecek adayların belgeleri APSCO’ya TÜBİTAK UZAY tarafından iletilecektir.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler