Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü Enstitümüzü Ziyaret Etti

Bu Haberi Paylaş

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü, 19 Ekim 2016 tarihinde TÜBİTAK UZAY Teknolojileri Araştırma Enstitüsünü ziyaret etti.

Enstitümüz BTYK Toplantı salonunda yapılan toplantıya Enstitü yöneticileri, Grup Liderleri, Proje Yöneticileri, Proje Teknik Liderleri ve Birim Sorumluları katıldılar ve kendilerini takdim ederek ayrı ayrı Sayın Bakana kendilerini tanıtma fırsatı buldular.

Ziyaret kapsamında Enstitü Müdürü Doç. Dr. Lokman Kuzu, TÜBİTAK UZAY’ı ve TÜRKSAT 6A Projesini tanıtan iki ayrı sunuş yaptı.

Sayın Bakan, TÜRKSAT 6A Projesi ile Sayın Cumhurbaşkanının yakından ilgilendiğini, TÜBİTAK UZAY’ın bu konuda büyük sorumluluğu olduğunu ve gece gündüz demeden Projeyi sonuçlandırmak için çalışmamız lazım geldiğini ifade etti.

Sayın Bakanın ziyareti anısına hazırlatılan GÖKTÜRK2 maketi TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. A. Arif Ergin tarafından Sayın Bakana takdim edildi.

Daha sonra Yer İstasyonuna geçilerek burada uyduların işletim sistemi, uydudan görüntü alma ve görüntülerin işlenmesi hakkında Yer Destek Sistemleri Grup Lideri Uzman Araştırmacı Bülent Avenoğlu tarafından bilgiler aktarıldı. Burada da kendisine RASAT Uydusu tarafından çekilen Düzce görüntüsü çerçevelenmiş bir şekilde takdim edildi.

Her zaman TÜBİTAK UZAY’ın yanında olacağını, şimdiye kadar yapılan çalışmaların takdire şayan olduğunu ve TÜRKSAT 6A Projesi için çok çalışmamız gerektiğini ifade ederek Enstitüden ayrıldılar. Sayın Bakanın bu kadar uzun süre Enstitümüzde kalması, toplantıya katılan arkadaşlarımızla ayrı ayrı tanışması ve onların karşılaştıkları sorunlar ve önerilerini dinlemesi çalışanlar tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler