TÜBİTAK UZAY, FAI Onursal Grup Diploması’nı Aldı.

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK UZAY, Türkiye’nin uzay teknolojilerine yönelik altyapısı, bilgi birikimi, deneyimi, genç ve dinamik çalışanları ile ilkleri gerçekleştirmesi ve bu alandaki sanayinin oluşmasına öncülük etmesi nedeniyle Türk Hava Kurumu’nun (THK) düzenlediği FAI (Uluslarası Havacılık Federasyonu) Ödül ve Diplomaları’ndan Onursal Grup Diploması’nı almaya hak kazandı.

Türk uzay çalışmaları uluslararası platformda ses getiriyor…

Toplumsal farkındalığın artırılması amacı ile verilen FAI Ödüllerinin sahipleri, havacılık ve uzay alanlarında katkıları, gerçekleştirdikleri faaliyetler ve projeleri değerlendirilerek belirleniyor. Önceki yıllarda The Central House of Aviation and Space of Russia (Rusya) (2012), NASA Goddard Space Flight Center (The OMNI Project) (ABD) (2006), TOPEX-POSEIDON GROUP (Fransa) (1996) gibi uluslararası alanda öncü kurumların da layık görüldüğü bu ödüle bu yıl TÜBİTAK UZAY gerçekleştirdiği çalışmalar ile uygun görüldü. Bu ödül, Türk uzay çalışmalarının uluslararası alanda katkılarının somut göstergesi olmasının yanı sıra, TÜBİTAK UZAY’ın uluslararası uzay sektöründe tanınan kurumlar arasında yer aldığının bir kanıtıdır.

FAI Onursal Grup Diploması, THK Genel Başkanı Osman YILDIRIM tarafından 16 Şubat 2014 tarihinde THK’nın 89’uncu kuruluş yıldönümü vesilesiyle düzenlenen kutlama töreninde TÜBİTAK UZAY Enstitü Müdürü Sn. Tamer BEŞER’e verildi.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler