APSCO Eğitimi Yapıldı.

Bu Haberi Paylaş

Üyesi olduğumuz Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Örgütünün (APSCO) RADI, CRESDA, ICD ve CRS firmalarından sağlamış olduğu ve yabancı uzmanlar tarafından verilen Uzaktan Algılama Uygulamaları ve Veri Paylaşımı Hizmet Platformu eğitimi, 9-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD)  gerçekleştirildi.

APSCO Üye Devletlerinin kaynak paylaşımını arttırmanın yanı sıra, iklim değişikliği, çevresel izleme ve acil durum alanlarında veri uygulama yeteneklerini daha da geliştirmeye yönelik yapılan bilimsel araştırma, Çin Ulusal Uzay Yönetimi (CNSA) Veri Paylaşımı Hizmet Platformu tarafından geliştirilmektedir.

Eğitim programı, APSCO üye devletlerden katılımcıların Veri Paylaşım Platformu ile ilgili eğitim almalarını sağlamak, platform kullanımı, veri işleme, afet yönetimi, uzaktan algılama ve veri paylaşımı konularında bilgilendirmek amacıyla düzenlendi. Program, APSCO Eğitim ve Bilgi Yönetimi Bölümünden Bai Yu, Enstitü Müdür Yardımcımız Dr. Erdal Yılmaz ve AFAD Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Daire Başkanı İrfan Keskin’in açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından ilgili uzmanlar tarafından eğitime geçildi.

Enstitümüz liderliğinde çeşitli kurum, kuruluş ve firmaların katılımıyla gerçekleşen ve dört gün süren eğitim başarıyla tamamlandı.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler