APSCO / TUBITAK UZAY Uzay Hukuku Eğitimi (18-21 Eylül 2019)

Bu Haberi Paylaş

​​​​​Uzay alanında işbirliğini amaçlayan ve ülkemizin de TÜBİTAK UZAY tarafından temsil edildiği bir uluslararası organizasyon olan Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Teşkilatı (APSCO) ve TÜBİTAK UZAY tarafından BM Uzay İşleri Ofisinin (UNOOSA) de desteğiyle organize edilen APSCO TUBITAK UZAY Space Law Training 18-21 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen eğitime APSCO ve ISNET üye ülkelerinde delegelerin yanısıra ülkemizden de ilgili kurumların temsilcileri katılmıştır. Açılış konuşmaları APSCO adına Eğitim Departmanı Genel Direktörü Dr. Mohammad Ebrahimi Seyedabadi ve TÜBİTAK UZAY adına Enstitü Müdürümüz Doç. Dr. Lokman Kuzu tarafından gerçektirilen eğitim boyunca sırasıyla Dr. Medeni Soysal (TÜBİTAK UZAY), Dr. Yukiko Okumura (UNOOSA), Dr. Merve Erdem Burger (Ankara Üniversitesi), Prof. Dr. Steven Freeland (Westen Sydney University), Prof. Dr. Armel Kerrest (University of Western Brittany), Yrd. Doç. Dr. Tanja Masson-Zwaan (Leiden University), Dr. Kuan-Wei Chen (McGill University), Doç. Dr. Gérardine Goh Escolar (National University of Singapore) ve UNOOSA Komite, Politika ve Hukuk İşleri Bölümü Şefi Niklas Hedman tarafından uzay hukukuna dair kapsamlı sunumlar gerçeleştirilmiştir. Eğitimdeki dersler ve sonrasında gerçekleşen tartışma bölümleri yaklaşık 50 kişilik uluslararası katılımcı kitlesince dikkatle takip edilmiş, etkileşimli dersler katılımcıların büyük beğenisini toplamıştır.

TÜBİTAK UZAY ve TÜBİTAK Hukuk Hizmetleri Daire Başkanlığı liderliğinde, UNOOSA desteğiyle oluşturulan teknik programa aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

Prog_Training.pdf

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler