İstanbul Gençlik Festivali Kapsamında Düzenlenen Teknofest İstanbul Etkinliğine Katıldık

Bu Haberi Paylaş

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali, Avrasya Gösteri Merkezinde yapıldı. 2-7 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşen ve Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olma özelliğini taşıyan etkinlik çok yoğun ilgi gördü.

Festival kapsamında, toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen TEKNOFEST için ayrılan bölümde çeşitli kurum ve kuruluşların yanında TÜBİTAK Bilim ve Toplum, SAGE, UME ve TÜBİTAK UZAY yer alarak ürünleri ve faaliyetleri hakkında ziyaretçilere bilgi verdiler. Enstitümüz standında sergilenen RASAT ve GÖKTÜRK 2 uydu modelleri ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Standımızı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Gençlik Festivali Danışma Kurulu Başkanı Bilal Erdoğan başta olmak üzere çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

Çalışmalarımıza büyük ilgi gösteren İstanbul Gençlik Festivali Danışma Kurulu Başkanı Bilal Erdoğan’a ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’a Enstitümüz öncülüğünde yürütülen İMECE ve TÜRKSAT 6A Uydu Projelerinin aşamaları hakkında bilgiler verildi. Bakan Albayrak, 2023 yılından çok önce TÜRKSAT 6A Uydusunun uzayda göreve başlayacak olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek Enstitümüz araştırmacılarına selam ve sevgilerini iletti.

Etkinlik süresince Enstitümüzü Kurumsal İletişim grup Lideri Necmi Demir ve Uzman Yardımcısı Merve Özek Ekinci temsil ettiler.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler