Konya Bilim Merkezinde Uydu Tasarımına Giriş Eğitimi Verildi

Bu Haberi Paylaş

Konya Bilim Merkezinde 15-16 Mart tarihleri arasında TÜBİTAK UZAY Uzman Ar-Ge ekibi tarafından Uydu Tasarımına Giriş eğitimi verildi. Yaklaşık 90 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik, Enstitü Müdürümüz Doç. Dr. Lokman Kuzu’nun açılış konuşmasıyla başladı.

Eğitimler, Yapısal ve Mekanik Tasarım Grup Lideri Başuzman Araştırmacı Suat Ontaç, Aerodinamik ve Isıl Tasarım Grup Lideri Başuzman Araştırmacı Altuğ Okan, , Haberleşme Sistemleri Grup Lideri Başuzman Araştırmacı Raşit Tutgun, Gerçek Zamanlı Yazılım Grup Lideri Başuzman Araştırmacı Onur Turhan, Optik Sistemler Grubu Başuzman Araştırmacı Özgür Selimoğlu, Uçuş Kontrol Grubu Uzman Araştırmacı Burak Yağlıoğlu, Yörünge ve Uçuş Kontrol Grubu Başuzman Araştırmacı Ferid Gülmehmet ve Yörünge ve Uçuş Kontrol Grubu Uzman Araştırmacı Ömer Ataş tarafından verildi.

Uydu Tasarımına Giriş Eğitimi kapsamında uzay ve uydu teknolojileri: genel kavramlar, görev analizi ve tasarımı, sistem mimarisi, küçük ve model uydular, faydalı yükler, yörünge/yönelim belirleme ve kontrol, uydu veri kotarma, haberleşme sistemleri, uydu güç sistemleri, ısıl kontrol,yapısal ve mekanik tasarım konu başlıkarında eğitimler verildi. ​ Kurumsal İletişim Grubundan Tuba Çavuşoğlu ve Eğitim ve Kaynak Yönetimi Grubundan Hazal Çepik Kiriş’in bilgilendirme yaptığı TÜBİTAK UZAY tanıtım standında, öğrenciler uydu maketlerini de yakından inceleme fırsatı elde ettiler.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler