TEKNOFEST 2023 Coşkusuna Ortak Olduk

Bu Haberi Paylaş

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde bu yıl yeniden İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılan, milyonlarca teknoloji tutkununu bir araya getiren TEKNOFEST, 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti.

Açılış töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın da katılımlarıyla gerçekleştirilen TEKNOFEST’in kapanış töreni Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ın da katılımlarıyla düzenlendi.

2018 yılından beri TEKNOFEST’te yer alan TÜBİTAK, Festival Alanı I Blok’ta çeşitli etkinlikler ve sergi ürünleriyle birlikte 950 metrekare standıyla katılımcılarını ağırladı. TÜBİTAK UZAY standında ziyaretçiler, yıl sonunda uzaya fırlatılması planlanan haberleşme uydumuz TÜRKSAT 6A ve 15 Nisan’da uzaya fırlatılan yüksek çözünürlüklü gözlem uydumuz İMECE’nin maketlerini inceleme fırsatı bulurken standımıza uğrayan yerli/yabancı öğrenci ve mezunlara, Enstitümüz ile ilgili staj olanakları, istihdam koşulları ve işe alım süreçleri hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

Bunların dışında standımızda gerçekleştirilen TÜRKSAT 6A ve İMECE uydu maketi yapım atölyesi etkinliklerine büyük ilgi gösterildi. Ayrıca yine ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Uzay Yolcusu ve Ay Misyonu Oyunlarımız ile de Türk Astronot ve Bilim Misyonu ve Ay Araştırma Projelerimize dair bilgiler vermiş olduk.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler