Suudi Arabistan’a İhraç Edilen BALİSTİKA Sisteminin Yazılım Güncellemeleri İçin İmzalar Atıldı

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK UZAY tarafından geliştirilen yerli ve milli balistik inceleme sistemi BALİSTİKA’nın yazılım güncellemeleri için Verisis A.Ş. ile yeni bir anlaşma imzalandı.

Kovan ve mermi çekirdeklerinin 3 boyutlu incelenerek, kullanılan ateşli silahlar ile eşleştirilmesini sağlayan bir sistem olan BALİSTİKA, 1995 yılından beri Ülkemizdeki Kriminal Laboratuvarlarında başarıyla kullanılıyor. BALİSTİKA’nın 2013 yılında gerçekleşen ilk yurt dışı satışı kapsamında Suudi Arabistan’da 6 bölgeye sistem kurulumu yapıldı. Sistemin sergilediği üst düzey performans ve yüksek müşteri memnuniyeti sonrası, 2016 yılında 8 farklı bölgeye daha kurulumu gerçekleşti. Böylelikle Suudi Arabistan, 10 yıl içinde sahip olduğu toplam 14 BALİSTİKA Sistemiyle suçla mücadelede önemli başarılar elde etmiş oldu.

Projenin devamı kapsamında 5 Mayıs tarihinde TÜBİTAK UZAY Yerleşkesinde gerçekleşen törende, BALİSTİKA Yazılım Güncelleme Projesi imzalandı. Söz konusu Projeyle, sunucu ve istemci yazılımlarının güncellemeleri yapılarak, sistemin en son geliştirilen özellikler ile zenginleştirilmesi ve sistem performansının en üst seviyede tutulması sağlanmış olacak.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler