TÜBİTAK UZAY Dünya CBS Gününe Katıldı

Bu Haberi Paylaş

Coğrafi Bilgi Sistemleri konusunda farkındalığı artırmak amacıyla tüm dünyada Kasım ayı içerisinde kutlanan “Dünya CBS Günü”,  “Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı  Akıllı Şehirler” teması ile 30 Kasım – 1 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara Congresium ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

TÜBİTAK UZAY Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Doç. Dr. Lokman Kuzu’nun da Düzenleme Kurulunda yer aldığı etkinliğe, TÜBİTAK UZAY açmış olduğu stant ile katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de ziyaret ettiği, RASAT ve GÖKTÜRK 2 uydu maketlerinin sergilendiği stantta TÜBİTAK tarafından yayımlanan popüler bilim dergilerinin iade sayıları ziyaretçilere takdim edildi. TÜBİTAK UZAY önderliğinde daha önceden gerçekleştirilen uydu projeleri ile halen üzerinde çalışılan İMECE ve TÜRKSAT 6A projeleri hakkında bilgiler aktarıldı. Yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan TÜBİTAK UZAY standı gerek TÜBİTAK’ın gerekse TÜBİTAK UZAY’ın bilinirliği hakkında farkındalık yaratılmasına vesile oldu.

Enstitü Müdürü Doç. Dr. Lokman Kuzu başta olmak üzere, Enstitü Danışmanları Doç. Dr. Ömer Faruk Keser ile Kadim Budak, Uzaktan Algılama Grup Lideri Dr. Ufuk Sakarya, Kurumsal İletişim Grup Lideri Necmi Demir, aynı gruptan Merve Özek Ekinci, Uzaktan Algılama Grubundan Uzman Araştırmacı Hüsne Seda Deveci ile aynı gruptan Ramazan Küpçü ve Bilgi Teknolojileri Grubundan Sercan Küpçü stantta TÜBİTAK UZAY’ı temsil ederek ziyaretçilerle görüşmelerde bulundular.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler